Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-02-02 16:36:23

pslm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 37
Punktów :   

List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Wczoraj na lakierni ukazał się list otwarty do związków zawodowych którego treść można przeczytać poniżej:
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/11406/thumb_skanuj0001.jpgKliknij aby powiększyć

Ostatnio edytowany przez pslm (2008-02-02 17:35:28)

Offline

#2 2008-02-05 00:06:52

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Ten List ukazał się z piątku na sobotę na terenie całego zakładu i jest protestem załogi myśle, że każdy zdrowo myślący pracownik bez względu czy to z dozoru czy pracujący jako pracownik fizyczny powinnien popierac tam zawarte treści.

Offline

#3 2008-02-05 09:58:55

paraflu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 20
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Miejmy nadzieję że dotarł do adresatów i że wezmą to do siebie, bo już jest ustawa przygotowywana o ZZ aby były poza zakładem a wtedy co niektórym nie będzie wesoło, nie będzie pensji zakładowych tylko trzeba będzie żyć ze składek.

Offline

#4 2008-02-18 08:00:11

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Bez wątpienia list podaje nastroje załogi FAP zwłaszcza pracujących na taśmach.
Ale jeśli nie odniesie skutku to załoga zagłosuje nogami .
Po prostu pozwalniamy się i niech związkowcy wrócą na taśmy do pracy na nasze miejsca.

Offline

#5 2008-02-18 09:07:19

opanowany

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Może pierwszy sie zwolnisz?

Offline

#6 2008-02-18 11:32:08

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

O to właśnie chodzi że po co?
Niedługo dyrekcja wypowie mi pracę jak nie dogada się z Solidarnością .
Zobacz inny mój post dzisiaj .
Ja po prostu jestem pracownikiem Fizycznym i pracy się nie boję .
Jak wytrzymuję +36 0 c na taśmie w lecie to i na powietrzu przy budowie stadionów i dróg
też wytrzymam przy łopacie . Lub w klimatyzowanym Tesco .
Tyle że chodzi o formułkę kto kogo zwalnia w świadectwie pracy  no i jeszcze o zysk akcjonariuszy FAP
Ja porostu od lat produkuję auta roku na świecie i przynoszę tej firmie kokosowy interes.
Wiem jak wygląda praca we Włoszech a jak u nas
I wiem kto narobił Fiatowi 9 mld Euro długu a kto to zadłużenie spłacił i czym?
Czytam od lat ,,Fiat Wokół Nas" i sprawozdania Firmy

Ostatnio edytowany przez monter 20 Lat (2008-02-18 11:33:42)

Offline

#7 2008-02-18 18:04:28

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Właśnie jak Dyrekcja nie przejrzy na oczy to wiekszość młodych ludzi odejdzie na wiosne w marcu lub najpóźniej w kwietniu i wtede będzie czarna rozpaczw szeregach dozoru. Z nas starych pracowników już sie wydusić nicwięcej nieda pracujemy już wszyscy na maksa ponad swoje możliwości fizyczne i fiziologiczne, ale nikt tego niedocenia.
To co teraz się dzieje na motażu i innych wydziałach przechodzi ludzkie pojęcie kręcenie tempem taśmy nadrabianie awari i braków karoseri oraz przesuwanie przerw jak w wolnej amerykance powoduje wżenie wsród ludzi i jak zacznie gotować to niewiem czy ktoś ten wybuch powstrzyma.
Ludzie niedajmy sobią pomiatać przeciwstawmy sie tej samowolce KZT i KZO to nie są żadni bosowie to normalni ludzie, niedajmy się zwariować apeluję do was o poparcie akcji strajkowej.

Offline

#8 2008-02-19 18:25:03

lenton

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-24
Posty: 15
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Polityk7 napisał:

Właśnie jak Dyrekcja nie przejrzy na oczy to wiekszość młodych ludzi odejdzie na wiosne w marcu lub najpóźniej w kwietniu i wtede będzie czarna rozpaczw szeregach dozoru. Z nas starych pracowników już sie wydusić nicwięcej nieda pracujemy już wszyscy na maksa ponad swoje możliwości fizyczne i fiziologiczne, ale nikt tego niedocenia.
To co teraz się dzieje na motażu i innych wydziałach przechodzi ludzkie pojęcie kręcenie tempem taśmy nadrabianie awari i braków karoseri oraz przesuwanie przerw jak w wolnej amerykance powoduje wżenie wsród ludzi i jak zacznie gotować to niewiem czy ktoś ten wybuch powstrzyma.
Ludzie niedajmy sobią pomiatać przeciwstawmy sie tej samowolce KZT i KZO to nie są żadni bosowie to normalni ludzie, niedajmy się zwariować apeluję do was o poparcie akcji strajkowej.

Nic dodać nic ująć. Awarie, brak części, przesuwane przerwy i podkręcanie linii na max a plan wykonany.  Tylko że wszystko naszym kosztem. Jesteśmy już coraz bardziej zmęczeni . Tak dłużej sie nie da pracować. To nie obóz pracy , choć chyba sie mylę

Offline

#9 2008-02-19 19:09:24

--==SZULER==--

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-29
Posty: 29
Punktów :   -1 

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

lepiej szukajcie nowego zajecia bo podwyzek pewnie wielkich nie bedzie a sily mi juz zaczyna brakowac. nie tylko mi. moi koledzy przytomnie rozsylaja podania o prace i powoli odchodza z fiata , zostana tylko niedoroby skazane na fiata i garstka wiesniakow, ktore unikaja pracy w polu i rozpierdalaja nasz tyski rynek pracy. i to przede wszystkim jest zasluga "obcych " , ktorzy zanizaja nasze zarobki. popatrzcie ile autobusow jezdzi od nas a ile z zadupczyc. wnioski same sie nasowaja. przykra to prawda ale niestety prawdziwa. wali mnie to juz i pewnie niedlugo sie zwolnie.

Offline

#10 2008-02-19 21:36:32

Korriban

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

--==SZULER==-- napisał:

lepiej szukajcie nowego zajecia bo podwyzek pewnie wielkich nie bedzie a sily mi juz zaczyna brakowac. nie tylko mi. moi koledzy przytomnie rozsylaja podania o prace i powoli odchodza z fiata , zostana tylko niedoroby skazane na fiata i garstka wiesniakow, ktore unikaja pracy w polu i rozpierdalaja nasz tyski rynek pracy. i to przede wszystkim jest zasluga "obcych " , ktorzy zanizaja nasze zarobki. popatrzcie ile autobusow jezdzi od nas a ile z zadupczyc. wnioski same sie nasowaja. przykra to prawda ale niestety prawdziwa. wali mnie to juz i pewnie niedlugo sie zwolnie.

SZULER nie przeginaj z tymi "obcymi z zadupczyc" "mieszczuchu". Nie należę do ludzi delikatnych , ale tego typu hasła delikatnie mówiąc wprowadzają mnie w stan daleko odbiegający od spokojnego. Pracuję w FAP 10 lat i do czerwca zeszłego roku mieszkałem w Tychcach... Zmiana stanu cywilnego, brak wolnej przestrzeni i atrakcyjna oferta zakupu domu spowodowała, że wyprowadziłem się do "zadupczyc". Owszem sporo ludzi dojeżdża do FAP i z tego co wiem sporo pracowałoby za 6zł/h z uśmiechem na twarzy - niestety na "zadupczycach są takie a nie inne realia. Ja jestem na etapie uruchomienia własnego interesu z częściami samochodowymi i max 2 miesiące zaśmieję ci się w twarz. A ty zapieprzaj przez kolejny rok z gębą zapchaną kolejnymi 30-50 groszami do stawki po podwyżkach - "mieszczuchu"...

Ostatnio edytowany przez Korriban (2008-02-19 21:39:57)

Offline

#11 2008-02-20 01:57:49

monter 20 Lat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

no kolego z za dupczyc wara od monterów  FAP

Offline

#12 2008-02-20 13:31:00

Polityk7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

Koledzy hola hoal pocjamujcie swoje emocje tytaj niemożna obrażać prezcowników jak już to tutaj powinno sie nawkładać ale dyrekcji za to co nam funduje

Offline

#13 2008-02-20 15:59:14

Korriban

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-30
Posty: 4
Punktów :   

Re: List otwarty pracowników do związków zawodowych FAP i spółek

monter 20 Lat napisał:

no kolego z za dupczyc wara od monterów  FAP

Następny "inteligent" się znalazł. Ok koniec tematu - ignor...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fiattychy.pun.pl interwencyjny skup zbóż klej lakma